Pint-O-Rama High-Point & Contest Winners:

See Pint-O-Rama Results

Amateur High-Point

Junior High-Point:  Emily England
Junior Reserve High-Point:  Hanna Schwartz

Senior High-Point:  Karen Abbey
Senior Reserve High-Point:  Susan Sample

Elite High-Point:  Debbie Slocombe
Elite Reserve HIgh-Point:  Mary Osborne

Youth High-Point

High Point 13 & Under:  Olivia Johnson
13 & Under Reserve:  Laci Howie

High Point 14 - 18:  Kolton VanHuizen
14 - 18Reserve:  Taylor Schrock

Volunteer "THANK YOU" Gift Card from
DEC:  John Ziegler

Amateur Fun Game Winner:  Cindy Meyers!

50-50 Raffle Winner:  Kelly Johnson

Amateur Random Draw Winners
Saturday:  Rachael Rodenhouse - Hay Bag
Sunday:  Carla Nettle - Roll-Up Grooming Bag

All-Breed High-Point

Walk-Trot 12 & Under:  Joanna Galonis

Walk-Trot 13 & Over:  Jacqueline Bloom

18 & Under:  Lauren May

19 & Over:  Joann Pyle

Pony/Mini:  Janet Swarthout`


Memorial Weekend High-Point and Contest Winners:

See Memorial Weekend Results

Amateur High-Point

Junior High-Point:  Lisa Laske
Junior Reserve High-Point:  Shelby Parker

Senior High-Point: Cindy Myers
Senior Reserve High-Point:  Carla Nettle

Elite High-Point: Debbie Slocombe
Elite Reserve HIgh-Point: Ruth Deters

Amateur Random Draw Winners
Saturday:   Jacqueline Blom
Sunday:  Cindy Myers

Volunteer "THANK YOU" Gift Card from DEC to Lora
Hicks-Thorsby

Amateur Fun Game Winner:  Lisa Laske!

50-50 Raffle Winner: Ruth Deters - Returned to Amateur Club!

Youth High-Point

13 & Under:  Trista Scholten
13 & Under Reserve:  Julie Knapp

14 - 18:  Taylor Schrock
14 - 18 Reserve:  Celeste Golland

All-Breed High-Point

Walk-Trot 12 & Under: Abigail Ebner

Walk-Trot 13 & Over: Jacquelyn Bloom

18 & Under:  Sara Scott

19 & Over:  Tammy Ziegler

Pony/Mini:  Lynne Ash


Summer Classic High-Point and Contest Winners:

See Summer Classic Results

Amateur High-Point

Junior High-Point:  Lisa Laske
Junior Reserve High-Point:  Hannah Schwartz

Senior High-Point:  Cindy Myers
Senior Reserve High-Point:   Susan Sample

Elite High-Point:  Mary Osborn
Elite Reserve HIgh-Point:  Ruth Deters

Amateur Random Draw Winners
Saturday: Carl Cousins
Sunday:  Cindy Myers

Volunteer "THANK YOU" Gift Card:  Carter Cichocki

Youth Fun Game Winner:
Amateur Fun Game Winner:  Karen Abbey

AM 50-50 Raffle Winner:

Youth High-Point

13 & Under: Julie Knapp
13 & Under Reserve:  Olivia Johnson

14 - 18: Taylor Schrock
14 - 18 Reserve:  Kolton VanHuizen

All-Breed High-Point

Walk-Trot 12 & Under:  Kameron VanHuizen

Walk-Trot 13 & Over:  Jacquelyn Blom

18 & Under:  Sara Scott

19 & Over:  Tammy Ziegler

Pony/Mini: Cindy Myers



Class in the Country High-Point and Contest Winners:

See Class in the Country Results

Amateur High-Point

Junior High-Point:
Junior Reserve High-Point:

Senior/Elite High-Point: Debbie Slocombe
Senior/Elite Reserve HIgh-Point: Susan Sample

Amateur Random Draw Winners
Saturday:
Sunday:

Youth Fun Game Winner:
Amateur Fun Game Winner:

AM 50-50 Raffle Winner:

Youth High-Point

13 & Under:
13 & Under Reserve:  

14 - 18:
14 - 18 Reserve:

All-Breed High-Point

Walk-Trot 12 & Under:

Walk-Trot 13 & Over:

18 & Under:

19 & Over:

Pony/Mini:


Fall Wind-Up High-Point, Contest Winners, & Challenge

See Fall Wind-Up Pinto Results
See Fall Wind-Up All Breed Results

Amateur High-Point  

Junior High-Point: Lisa Laske
Junior Reserve High-Point:  Hanna Lynn Schwartz

Senior/Elite High-Point: Debbie Slocombe
Senior/Elite Reserve HIgh-Point:  Karen Abbey

Amateur Random Draw Winners
Saturday:
Sunday:

Youth Fun Game Winner:
Amateur Fun Game Winner:

AM 50-50 Raffle Winner:

Youth High-Point

13 & Under: Lola Smith
13 & Under Reserve:  Julie Knapp

14 - 18: Taylor Schrock
14 - 18 Reserve:  Kolten VanHuizen

All-Breed High-Point

Walk-Trot 12 & Under: Abigail Ebner

Walk-Trot 13 & Over: Jacquelyn Blom

18 & Under: Sara Scott

19 & Over: Diana Stewart

Pony/Mini: Janet Swarthout

Challenge Trophies Showmanship

Youth 13 & Under:  Julie Knapp
Youth 14 - 18: Taylor Schrock
Junior Amateur: Hanna Schwartz
Senior/Elite: Debbie Slocombe
All-Breed 18 & Under: Sara Scott
All-Breed 19 & Over: Diana Stewart

Challenge Trophies Equitation/Horsemanship

Youth 13 & Under: Braelyn Baker
Youth 14 - 18: Celeste Golland
Junior Amateur: Lisa Laske
Senior/Elite: Cindy Myers
All-Breed 18 & Under: Sara Scott
All-Breed 19 & Over: Tammy Ziegler
Michigan State Pinto Breeders and Owners
Copyright 2017, Michigan State Pinto Breeders and Owners